co je registrace?

Členský příspěvek, označovaný běžně jako „registrace“ podle procesu, ke kterému se váže, je pravidelný každoroční poplatek, jehož zaplacením se Vaše dítě stává členem Junáka na příslušný rok.

platba členských příspěvků

Příspěvky vybíráme každý rok během ledna

Preferujeme platbu převodem na účet 233 740 325/0300

• zpráva pro příjemce: Ještěrky + Příjmení dítěte (sourozenců)
  • variabilní symbol: 100

z čeho se skládá členský příspěvěk

• Část příspěvku (cca 300 Kč) putuje vyšším organizačním jednotkám (od okresu po ústředí Junáka). Slouží například k úhradě úrazového pojištění účastníků všech akcí Junáka (tábory), spolufinancovaní projektů, tvorbě účelových fondů nebo hrazení mezd pracovníků ústředí Junáka.
  • 40 Kč je vyhrazeno na skautské časopisy, které chodí 5x ročně každému členovi
  • Zbytek částky je příspěvek středisku, které jím hradí náklady na provoz, nákup vybavení, příspěvky na účastnické poplatky vzdělávacích akcí pro činovníky, atd..
Členská karta Junáka EYCA
Kartu lze objednat společně s registrací za příplatek 25 Kč. Je dobrovolná, využít ji mohou zejména děti, které dojíždí do školy, jako studentskou kartu. (od 15-26 let je nutné studentské potvrzení). EYCA (Evropská karta mládeže) také nabízí mnoho slev, podobně jako známější karta ISIC. Platnost má 3 roky.

termíny a výše příspěvků 2024

prosíme o odevzdání přihlášek, platbu registrace, aktualizaci údajů, případně nahlášení zájmu o členskou kartu (včetně dodání pasové fotky a potvrzení o studiu)

do 25. 1. 2024

• 650 Kč – řádné členství s časopisem