proběhlé akce

Halloween ve Staňkově

V sobotu 5.11. 2016 jsme se vydali v pětičlenné sestavě na Halloweenskou cestu do Staňkova. Vedoucí nám – Lence, Zuzce, Katce a Verče  z družiny Felsumy – dělala Anet. Cestu vlakem jsme si užily, hrály jsme si a povídali, ale připadala nám příliš krátká. Ve Staňkově už čekali skauti z Tachova, se kterými jsme se vydali do skautské klubovny. Tam jsme se najedli a poté šli ven k lesu, kde již byli vedoucí akce.

První soutěž byla ve skládání obrázku, za kterou jsme vyhrály horkou čokoládu. Poté nám Anet zapálila svíčky a dala do lucerničky, kterou jsme si každá na výpravě vyrobila. Čekala nás ještě druhá soutěž o nejhezčí dýni, tu naši jsme však zapomněli v Domažlicích, a tak jsme rovnou vyrazili na strašidelnou cestu. Zuzka s Katkou se ze začátku bály, ale ke konci už strach neměly vůbec. Po cestě jsme sbíraly drahokamy a měly jsme říkat říkadlo: „Strašidlo Halloweenské cesty, vydej mi tvůj drahokam.“ Cestou jsme potkaly plno strašidel, například Bílou paní, zombie, mumie a kostlivce. Na konci cesty jsme dostaly mýdlovou dýni, pamětní list a mohly jsme si nechat sbírané drahokamy. Po hře jsme pak vyrazily na cestu zpátky k vlakovému nádraží a vláčkem motoráčkem dojely domů.